קטגוריות
כוח הריפוי הפנימי מימוש פונטיצאלים עבודה תודעתית ריפוי עצמי

מחקר

בין השנים 2012 ל 2015 טיפלתי בטכניקת התטא הילינג, הפכתי למורה לכל קורסי השיטה ואחראית על המחקר העולמי.

בשנים הללו החלטתי לעשות כל מה שניתן כדי לאפשר לכמה שיותר אנשים להחשף וולהינות מהיכולת הטמונה בהם לריפוי , ושמתי לי לדגל להכניס את השיטה כמסופסדת בקופות החולים ובבתי החולים. 

תטא הילינג היא שיטה שהביאה לעולם וויאנה סטייבל שהייתה מורתי, שחוותה סרטן אלים שממנו החלימה דרך השיטה והמסע אותו עברה, וכך ייסדה את הטכניקה שמאז הפכה לעולמית.

ולכן בשנים הללו החלטתי ליזום מחקר כדי לאפשר לתטא הילינג להגיע למי שזקוק לה ולהיכנס לסל הבריאות. לאסוף עדויות של חולי סרטן והתהליכים שעברו עם השיטה. במקביל לעבודת מחקר שהתבצעה בבתי חולים ובמעבדת מחקר באוניברסיטה שם בצענו הילינג על תאי סרטן במעבדה. 

עדויות

אני מזמינה אתכם לקרוא כאן חלק מעדויות של חולים שטופלו, לחוות מהאופטימיות והמסקנות ואולי אפילו לקבל השראה. המאמר ותוצאות המעבדה יפורסמו בהמשך 

החלק הבא נכתב בזמן קיום המחקר, ובשנים אלו גם נאספו כול העדויות המוגשות כאן:


במסע חיי נחשפתי לעובדה שלכל אחד יש את החיבור הפנימי שלו לריפוי לעצמו ולאחרים. במרחב הטיפולי השתאתי פעמים רבות מעוצמת הכוח מרפא הפנימי החזק והאינסופי שיש במטופלים שבוחרים לקחת אחריות על חייהם ובריאותם.

העובדה שאותו כוח הופך נגיש ככלי טיפולי, יצרה אצלי קריאה פנימית חזקה לקדם את הפצת השיטה. קול עמוק בתוכי דחף אותי להקדיש את זמני ומרצי לנסות להכניס את התטא הילינג למערכת הבריאות הציבורית בישראל ולאפשר לחולים רבים להיחשף לכלי. כחלק מהעשייה שלי בניתי שאלון יחד עם ד”ר רונן ברנר מהמחלקה האונקולוגית בבית חולים וולפסון שאותו מילו אנשים שחלו בסרטן וטופלו בתטא הילינג

תשובתיהם מוגשות לכם כאן

השאלון


שם

גיל

כתובת

?(האם ניתן לפרסם (שם/שם חלקי, גיל, מיקום

?איזה סוג סרטן? מתי הופיע

(?במה טופלת ?( שיטות מסורתיות, הקרנות וכו’, שיטות אלטרנטיביות, דיקור, צימחי מרפא וכ’ו

?מהם הדברים שהרגשת כתוצאה מהגידול עצמו שהטיפול בתטא הילינג עזר להם או שיפר

?האם חשת הקטנה של כאב, הקלה בבחילות, שלשולים, הקאות, זיהומים, כאבי הגידול עצמם

?האם התטא שיפר את תחושתך הרגשית, מבחינת דיכאון/ רמת אופטימיות/ רמת היכולת להתמודד רגשית עם המחלה

?מה השתנה באיכות החיים בעקבות הטיפול בתטא הילינג בזמן המחלה

?האם הטיפול בתטא הילינג תרם לתחושת ההתמודדות עם המחלה

?האם הטיפול בתטא הילינג שיפר יחסים עם המשפחה ? עם הסביבה ? יחסים בעבודה ? זוגיות

האם יש פרטים נוספים שתרצי/ה להוסיף ? סיפורים אישיים ,מסקנות, חוויות וכל דבר שתרצו לשתף יתקבל בברכה ועניין

התשובות לשאלון 

תמנע

בת 36, מתגוררת באזור הצפון.

חלתה בסרטן שד שהתגלה בספטמבר 2009.

(לפני 4 שנים)

טופלה בטיפול קונבנציונלי, במקביל לתטא הילינג, דיקור, יוגה ,רפלקסולוגיה וכימותראפיה.

מעידה כי הטיפול בתטא הילינג סייע לה בעיקר מבחינה רגשית.

היא בעיקר רצתה לדבר על המחלה והרגישה כי הטיפול התטא הילינג מגיע עמוק יותר מטיפול פסיכולוגי בהתעסקות הרגשית.

לא יודעת להבחין האם התטא הילינג השפיע עליה מבחינה גופנית, מכיוון שטופלה בשיטות נוספות.

חשה כי הטיפול בתטא הילינג נתן לה לכלים להתחבר לאופטימיות וסייע לה בהתמודדות הרגשית עם המחלה. ההרגשה הכללית שלה הייתה יותר טובה בזכות התטא הילינג והיא רואה את השיטה כעוזרת להתמודדות ובעיקר משפרת את ההרגשה, ומצב הרוח..

חושבת שהטיפול בתטא הילינג הוא כלי משמעותי לגעת בדברים עמוקים בנפש ובכלל, ושברגע שפותחים את הדברים העמוקים הללו יש שיפור וודאי.

מעידה כי הטיפול בתטא היה לה כלי לפתור דברים שהופיעו בינה לבין עצמה – “לפתוח פלונטרים”. המון עבודת מודעות עצמית. דרך

השיטה היא העלתה דברים למודע וזה מה שעזר לה.

שרה שמשון

בת 64, גרה בקיבוץ כברי

חלתה בסרטן השד שחזר 3 שנים לאחר כריתה מלאה.

התגלו ממצאים בבדיקה שגרתית, אך זה לא היה חד משמעי. חזרה להיות מטופלת במרפאות חוץ, בכימו והייתה שם כל הזמן גם במעקב רגיל.

מבחינת ההשפעות הגופניות של הטיפול בתטא היא לא חשה שינוי פיזי בכאב מכיוון שלא היו כאבים ותסמינים כי זה חזר כסרטן שד לא כואב. מה שכן השתנה פיזית זה ספירת דם.

הרגישה שהטיפול בתטא הילינג שינה לה מאוד את כל חווית החולי ועזר לה בהתמודדות עם המחלה. מתוך תובנות והבנות שעלו בתהליך הטיפולי איכות החיים שלה השתפרה מאוד.

הדבר המשמעותי ביותר ששינה לה הטיפול בתטא הילינג הוא בכך שהעלה לה את רמת האופטימיות לחיים בצורה מאוד משמעותית.

כמו כן מעידה כי הטיפול בתטא הילינג שיפר לה מערכות יחסים ויותר מזה – טוענת כי כל מערכות היחסים המשמעותיות בחייה השתנו לטובה בצורה משמעותית מבחינתה בעקבות התהליך שעברה.

שם קארין צבי

בת 34, גרה בתל אביב

סרטן אנדוקריני

היה גידול שהתגלה ביותרת הכליה באדרנל השמאלי והיה גידול נוסף לא סרטני שהיה על זנב הלבלב. התגלה לפני שנתיים (התגלה במקרה עקב בדיקה אצל רופא). בסוף מרץ האחרון עברה ניתוח בו הורידו לה את האדרנל השמאלי ואת צוואר הלבלב, חודש לאחר מכן קיבלה תוצאת ביופסיה שהאדרנל היה מאוד אלים והגידול השני היה הופך לסרטן, ונשארה שארית ותוך חודש נוצרו 3 גרורות על הריאה הימנית ועוד גרורה על הכבד.

טופלה בכימותרפיה, ובתרופה בשם מיטוטן(השימוש בתרופה הוא מכיוון שבמקרה שלה הסרטן הודף את הכימו וממשיך לגדול, למיטוטן יש יכולת לעצור את ההדיפה ולעזור לכימו לחדור פנימה ולא לצאת) ובנוסף בטיפול תטא הילינג.

לא היו לה תופעות ולכן לא היה שיפור.

העידה כי הטיפול בתטא הילינג סייע לה להתמודד עם המחלה ונתן לה אופטימיות

קארין מספרת שהציעו לה תרופות כמו צ’יפרלקס וגראס רפואי ועוד, אך היא לא לקחה כלום. וכי מה שעזר לה ריגשית הוא הטיפול בתטא הילינג. לפני הטיפול בתטא הילינג היו לה חרדות, פחדים ודפיקות לב מואצות אך הטיפול העביר לה הכול, והיא מתמודדת כיום בלי שום תרופה נפשית רק התטא. למרות שהסרטן שלה מאוד משפיע על ההורמונים ומצבי רוח, אנשים בלי אדרנלים יש להם מלא תופעות ועכשיו אין לה כלום והיא מרגישה יותר טוב מהרגיל ואף פחות לחוצה ממה שהייתה לפני הסרטן. היא רגועה ויש לה שלווה, היא מרגישה כי דברים בחייה נראים עכשיו כתמונה ברורה יותר, וכי נוספו לה אמונה וחוזק. היא אפילו מתארת כי שהיא הולכת לבית חולים היא הולכת בתחושה כל כך רגועה כאילו היא הולכת לספא (מבחינת הרוגע). התטא גרם לה להבין שהיא נמצאת בתהליך ושהיא אמורה לעבור אותו ושהוא יעבור וזהו. היא אומרת ש”למות כולנו נמות” ומה שחשוב זה הדרך ושהתטא גרמה לכך שהיא מאמינה בלב שלם שהיא תהיה בריאה לחלוטין. היא מסבירה כי הטיפול בתטא עשה לה על הדרך את החיים הרבה יותר קלים וטובים מכיוון שבזכות התטא היא קיבלה את הפרופורציות הנכונות.

הטיפול בתטא הילינג שיפר מבחינתה מערכות יחסים מכיוון שדרך טכניקת התטא הילינג היא הבינה שהיא במסע והכול משתנה מהצורה שבה היא מתבוננת על דברים ועד הצורה שבה היא חושבת. היא חשה כי הטיפול בתטא הילינג נותן לה כיוון וברגע שהיא חשה מבולבלת היא משתמשת בכלי הזה לקבל הבנה של איך להתמודד, כך גם במערכת היחסים שלה עם הרופאה שלה, היא מצליחה להסתדר ולמצוא את המקום שלה ולהרחיב את ההסתכלות שלה. בעיקר שיפר לה מערכות יחסים עם בני המשפחה וזאת מתוך הדברים שעלו לה דרך התטא שבזכותם שינתה גישה.

היא ביקשה להוסיף שחשוב לה לציין מניסיונה האישי שהשילוב של תטא הילינג ורפואה קונבנציונלית עובד והיא ההוכחה לכך. היא הייתה רוצה שאנשים אחרים שחווים את מחלת הסרטן יחוו את הטיפול הזה. בעיקר רואה חשיבות לכך שיכנס למחלקות האונקולוגיות מהסיבה שאם זה יהיה בבית חולים אז זה יהיה קרוב וזמין ואנשים ינסו. היא מבקשת להוסיף שלא הייתה מוותרת על הטיפול הקונבנציונלי והיא חושבת שזה עובד ביחד וגם אם לא מתחברים וזה לא משפיע אז זה לעולם לא יכול להזיק רק לעזור.

עדי ליאל

בת 54

סרטן בשחלות

התגלה ב 2013, לפני שנה וחצי

טופלה ברפואה קונבנציונלית, ניתוח וכימותרפיה. במקביל בהילינג, ובהומאופתיה ועשתה מדיטציות ותטא הילינג. היא מדקרת במקצועה, והיא טופלה גם בדיקור

הרגישה שהטיפול בתטא הילינג עזר להם היו בעיקר בכך שדרך השיחות ועבודות האמונות על פחדים היא הצליחה להגיע לניתוח בלי פחדים, היה לה ברור מהטיפול הראשון בשיטה שזה תהליך משמעותי עבורה. היא חוותה את עצמה כבריאה למרות שיש לה גידולים בשחלות. ההחלמה מהניתוח וההתמודדות הטובה עמו הם דברים שלדעתה קרו עקב הטיפול בתטא הילינג.

הטיפול בתטא שיפר מבחינתה מעבר לכל ספק את ההתמודדות הרגשית עם הסרטן, היא מעידה כי חוותה חוויה של “אין פחד”- איתה התמודדה עם פחדים מהכימו ומהניתוח בצורה חד משמעית.

עדי מתארת כי נעזרה בטיפול בתטא בכל פעם שהייתה במין צומת, ברגעי נפילה, בכאבים וכ’ו הטיפול בתטא הילינג עזר לה לחזור למסלול כל טיפול ממש אחד לאחד, הטיפולים האחרים היו ללא שיחה, בשיחה היא הרגישה כי בודדה את גורמי הקושי והתהליך היה מאוד ער ולכן ברור לה שהיה משמעותי.

מה שהשתנה מבחינתה היה בהרבה השיפור של היכולות שלה להיות בתוך התהליך בצורה ערה, אופטימית וקואופרטיבית.

הטיפול בתטא הילינג תרם לה גם ברמה הבסיסית של לתת לכימו לעבוד להפחית תופעות לווי ולהתמסר לריפוי שיש בכימו. הטיפול בתטא גם שיפר את שנת הלילה שלה, ואת הפחדים שהיו באים אליה בלילה.

מבחינה גופנית היא חשה שהטיפול בתטא הילינג העלה אצלה ספירת דם, לפני בדיקות היית המטפלת בתטא וחווה שהטיפול יצר אצלה חיזוק של תמונת הדם (האיכות של הדם) שאפשר את הטיפול הקונבנציונלי.

התטא הילינג טרם לה גם בעניין של קבלת ההחלטות על טיפולים נלווים, הייעוץ עם התטא על כל קשת הטיפולים(גם האלטרנטיביים) ואיך לשלבם עזר לה לדייק.

מערכות היחסים שלה השתפרו בעקיפין בעקבות הטיפול בתטא מכיוון שהיא הייתה יותר בהרגשה טובה, כשהיא הייתה בלי פחדים והמרחב היה יותר נינוח.

עדי מבקשת לציין כי היא המליצה לחולות נוספות להשתמש בשיטה (בעיקר להתמודדות עם סרטן). והוסיפה כי עבורה הטיפול בתטא היה חוויה נהדרת, הניקיון, הדיוק והמהירות של ההשפעה של התטא, מעידה כי זה היה לה כלי עזר טיפולי נפלא.

אוריתי סלה פכטהולד
בת 60,
גרה ברעננה
חלתה בסרטן השד שהופיע ב -2011

לפני שנתיים
טופלה בטיפולי הרפואה הקונבנציונלית ובו זמנית טופלה בתטא הילינג, בדיקור, רפואה סינית ודמיון מודרך.
 

אוריתי מעידה כי התטא הילינג עזר לה, השפיע על התופעות הרפואיות, לאחר כל טיפול קטנו התחושות הקשות הגופניות.

התטא הילינג בעיקר שיפר בצורה משמעותית את תחושת האופטימיות עקב הנושאים שעלו בטיפול, זה סייע בצורה ניכרת להתמודדות הרגשית שלה עם המחלה.

הדבר החשוב ביותר שנתן לה התטא הילינג היא השינוי החיובי באיכות החיים והחזרת הרצון לחיות, דבר ששיפר משמעותית את איכות חייה ברמה היומיומית.

הטיפול בתטא הילינג תרם מאוד לתחושת ההתמודדות עם המחלה, בעיקר דרך ההבנה של תהליכים שונים שאותם עברה- הרבה ניקוי פנימי של אמונות ודפוסים והבנה של מערכות יחסים. הרגישה שניקתה את דברים אלה עם כל מה שעלה מהם וברגע שזה קרה התפנה מקום בתוכה להרגשה הטובה.

הטיפול לא יצר שיפור אצלה למערכות יחסים כי מלכתחילה הייתה תמיכה חזקה. לפני תחילת הטיפול בתטא הילינג היה לה חשש מאוד עמוק מלהותיר את ילדיה יתומים, היות והיא אמא לארבעה ילדים בתחילת דרכם ואז היא עברה במחשבה שלה ממות לחיים.

לדבריה התטא הילינג עזר לה לעשות “סוויץ'”. להבחין בין עיקר לתפל ולפזר את הערפל. היא מדגישה שהרבה היה תלוי בנכונות שלה לאפשר ולהיכנס לתהליך.

אוריתי הוסיפה ואמרה כי הטיפול בתטא הילינג תרם לה להבנת תהליכים שונים אותם עברה, היא שינתה תבניות חשיבה שלא עשו לה טוב.

אורנה כץ
בת 47
גרה ברמת גן
חלתה בסרטן לבלב שהתגלה בינואר 2011
לפני שנתיים


עברה ניתוח מאוד מאסיבי תחילה, הוציאו לה את הגידול והיא קיבלה כימו למניעה. מיד כשהחלימה נכנסה לדרך מאסיבית של סדנאות ודברים שתרמו לה, נאמר לה שהיא קיבלה סרטן שרק 3% שורדים בו ולכן היא ניסתה ועשתה כל דבר שהרגישה שהיא צריכה ועשתה גם סדנא של “המסע” ולמדה עוד דברים בדרך.

היא חושבת שראשית עזרה לה הדרך שבה היא קיבלה את המחלה- לא היה בה כעס, מתוך הניסיון שחוותה בחייה היא קיבלה את המחלה בהשלמה ובהבנה, היא הבינה שיש שיעור שהיא צריכה ללמוד במחלה וזה מאוד עזר לה. ומעבר לזה היא השתמשה במדיטציות שעזרו לה להגיע אל נקודות שהיו תקועות אצלה מילדות. היא ראתה את המחלה כשעון מעורר לחיים. לפני התפרצותה היא חוותה את חייה כמושלמים וזו הייתה פעם ראשונה בחייה שחוותה חולי רציני ומיד היא הבינה שזה בא להגיד לה משהו וקיבלה את זה כמו שזה. היא הייתה בתהליך של חקירה למשך כל התקופה.

ההתמודדות עם המחלה חידדה לה את המודעות. היא הבינה כי זה בא להעיר אצלה דברים שלא הבינה קודם. טכנית הכי עזר לה המדיטציה וההרפיה של התטא הילינג- לעטוף את עצמה בבריאות ולהעלות לאור הבורא את כל הדברים שהם המחלה ועד היום היא עושה זאת.

טכניקת התטא הילינג סייעה לה בתהליך עצמו, היא גם טופלה וגם למדה את הקורס. הדבר המשמעותי ביותר שבו השתמשה הוא בשהייה בגל התטא עצמו. היא מספרת כי הייתה משתמשת בטכניקה וחוזה בתוך השהייה בגל התטא איך היא מרוקנת את עצמה ממחשבות ורגשות שלא עשו לה טוב ודרך זה היא הייתה מתמלאת באופטימיות. ברגע שרוקנה את עצמה והביאה את עצמה בעצימת עיניים לתוך החוויה הזאת פעם אחר פעם הייתה מצליחה לחוש אופטימיות אמיתית. גם הקריאה לשנות את התאים וכן הכלים של הדמיון המודרך והתקשור שלמדה דרך טכניקת התטא הילינג תרמו להתמודדות שלה עם החולי. דרך השימוש בכלים של התטא הייתה מגיעה לתובנות חדשות לגבי המחלה, תובנות שסייעו לה בהתמודדות הכללית.

הטיפול בתטא הילינג לא השפיע על מערכות היחסים בחייה, לא הרס ולא שיפר. מכיוון שבעיניה מדובר בתהליך עמוק ורוחני ובני משפחתה לא נמשכים לזה ולכן זה דחף אותה להתחבר לאנשים שמתעניינים בחקירה רוחנית. לדעתה המודעות מפחידה אנשים שלא מתעניינים בכך.

מעידה כי כל חייה הייתה אדם חזק, מסתדר שלא צריך תומך ולא נתמך, לקבל הייתה חולשה מבחינתה, החל מלקבל עזרה ועד ללקבל אהבה. המחלה הביאה אותה למקום הכי קיצוני של לדעת להיות חלשה “מושפלת” ודרך זה לקבל אהבה, היום היא למדה כיצד לבקש ולקבל תמיכה ועזרה מבלי שתרגיש מושפלת וחלשה.

היא טוענת שמבלי המחלה לא הייתה מגיעה לעומקים ולהבנות שהגיעה. היא גילתה על עצמה כל מיני דברים שלא פירשה נכון. לדעתה הסרטן אפשר לה התפתחות רוחנית מאוד גבוהה.

אפי האוס

מושב בית חירות

בת 43

חלתה בסרטן שחלות. שהופיע ב 2011

טופלה בטיפולים אלטרנטיביים, דיקור , תזונה, ותטא הילינג.

בחרה שלא לטפל ברפואה קונבנציונלית עקב מפגש מבהיל עם רופא אונקולוג שאמר לה שבמידה ותעבור כימו יש סיכוי של 30% שתחייה שנתיים (כיום היא שנתיים אחרי ואין לה זכר למחלה).

מעידה כי הטיפול בתטא הילינג סייע לה בהתמודדות הגופנית, היא חשה שיפור בכל הדברים הקשורים בחולשה וחוסר תיאבון. כמו כן היא חשה הקלה בבחילות.

לא היו לה כאבים מהגידול עצמו בלי קשר לטיפול.

מבחינתה הדבר המשמעותי ביותר שהטיפול בתטא הילינג נתן לה זה בעיקר ההחזרה של האופטימיות, ואמונה מחדש שניתן להחלים מהסרטן. היא מעידה כי קיבלה כוחות נפשיים ופיזיים וזה שיפר לה את רמת ההתמודדות ואת איכות החיים.

אפי מספרת כי הטיפול בתטא הילינג עזר לה ושיפר את מערכות היחסים בחייה. היא מרגישה כי דרך ההבנות שקיבלה בטיפול הצליחה לראות את הדברים באור הנכון, החליטה מה נכון לקחת לעצמה מכל דבר, מה שלה ומה שלהם. וזה שיפר את מערכות היחסים בחייה.

מסבירה כי הטיפול בתטא הילינג נתן לה עוד כלים להתמודדות עם המחלה ודרך חיים חדשה. שנתיים אחרי תחילת הטיפול היא חיה את זה כל יום, דרך שינוי חשיבה ואמונה. האמונה היא בעיקר בעצמה, היא מסבירה כי למדה להאמין באמת ולהיות מדויקת ורק ככה היא יכלה לעשות את זה. היא טוענת כי הטיפול בתטא אפשר לה לשנות אמונות שלקחה לעצמה הרבה שנים וזה יצר שינוי בתוכה. היא מוסיפה ומסבירה כי לדעתה אין ספק כי הטיפול בתטא הילינג היה אחד הדברים העיקריים בהחלמה שלה ולמרות מה שנאמר לה היא שנתיים אחרי, בריאה ושלמה ושמחה ומשתמשת בתטא הילינג כל יום, היא חווה את עצמה כיודעת ובטוחה. זו דרך חיים שסיגלה לעצמה והיא בטוחה שתמשיך עם זה כל ימי חייה.

גיא אלמוג הדרה

מתגורר ברמת השרון.

בן 46

חלה בסרטן במעי הגס, שהתגלה לפני שנה ב 2012.

טופל בטיפולים קונבנציונליים, בדמיון מודרך, בדיקור ובתטא הילינג.

עשה ניתוח להסרה של המעי השמאלי, ללא כימו- מכיוון שזה היה גבולי- בלוטות הלימפה יצאו נקיות, כל קשרי הלימפה היו נקיים מתאים.

לפני הטיפול בתטא הוא היה מתוסכל והדהדו בו שאלות כמו למה אני ולמה עכשיו ובמקביל הוא סבל מפחדים נוראיים, היום הוא מעיד כי הטיפול בתטא הילינג שחרר אותו ועזר לו קודם כל לא לפחד.

ההתמודדות עם החולי תוך כדי טיפול בתטא הילינג הפך את ההסתכלות שלו על הסרטן ממחלה מפחידה למשהו יותר נסבל ויותר אפשרי וסייע לו להבין בעצם שזה לא פיזי (מספר כי שתה עשב חיטה 5 שנים לפני שהתגלה הסרטן ואכל רק תזונה בריאה ועשה המון פעילות גופנית ולכן היה לו גם קשה להבין מהבחינה הפיזית). גיא מספר כי הוא הבין שיש במחלה שלו המון אספקטים נפשיים ורגשיים ודרך טיפולי התטא התבהר לו יותר ויותר למה ואיך.

לא היו לו תופעות לוואי ולכן לא היה שינוי בהן או שיפור.

מספר כי התטא הילינג ללא ספק ובצורה חד משמעית שיפר לו את התמודדות רגשית עם המחלה ונתן לו אופטימיות. מעבר לכך, הוא מעיד כי הכול השתנה בעקבות הטיפול בתטא. היום הוא מעיד כי דרך התהליך שהוא עבר הוא הצליח להפוך את ההסתכלות על הסרטן ממחלה למתנה ולבצע שינויים נפשיים ומנטליים.

מתוך המסע שחווה והטיפול הוא הצליח להגיע להרגשה של חוזר לחיים. הוא הפך את ההסתכלות שלו ואת הצורה שבה הוא מבטא את החולי שלו. הוא הבין שבשינוי הטרמינולוגיה יש לו אפשרות לא להיות רק חולה אלה גם להבין את החיים אחרת ולהבין את המקור.

דויד
בן 39, מתגורר בעפולה
סרטן בגזע המוח שהתגלה בשנת 2011

(לפני שנתיים)

טופל בכימו וטיפולים משלימים ובתטא הילינג.
לא היו לו תופעות חוץ מהקאות, והכאבים זה משהו שהיה ולא חלף, היה כל הזמן.
התטא עזר לו להתמודדות רגשית עם המחלה. דויד מעיד כי רואה את התקופה בה הוא היה חולה לפני שטופל גם בתטא הילינג כתקופה מבולבלת. הידיעה על המחלה הפתיעה אותו אך מצד שני הסרטן גרם לו לעצור לזהות את הדברים ולהשלים איתם. הוא הרגיש שאחד הדברים שהיו בולטים לו במיוחד היה בלבול מול הבנות שלו, הקושי הגיע מהמקום של להיות הורה חולה. ההבנות באו  אחרי הטיפולים בתטא. לדעתו הטיפול המתמשך בתטא הילינג אפשר לדברים להתבהר עבורו וסייע לו לראות דברים בצורה נכונה. בעיקר מכיוון שעלו בו דברים שלא היה מודע אליהם לפני התטא והטיפול עזר לו להתמודד עם הדברים האלה.

דויד מסביר כי הוא חש כי הטיפול בתטא שיפר לו את ההרגשה בצורה דרסטית ועזר לו בעיקר בכך שסידר לו את דפוסי המחשבה ומתוך זה הוא חווה שינוי בדרכים להתמודדות. בעקבות זאת השתפרה איכות חייו בזמן המחלה.

הוא מעיד כי לפני הטיפול בתטא הילינג הכול היה מבחינתו לחוץ ומתוח, הוא היה בפלונטר כלכלי ורגשי קשה. דרך הטיפול בתטא הילינג נפתחו אצלו תובנות והבנות. דרך המסע שעבר עם הטכניקה התגלו לו דברים, והוא השתמש בתובנות שעלו והשתמש בהן בחיי היום יום וזה ואפשר לו לשפר את איכות חייו.

מבחינת מערכות יחסים התטא הילינג בעיקר אפשר למערכות היחסים שלו להיהפך ליותר רגועות ופתוחות. כך שבעצם הטיפול עזר לו לשפר מערכות יחסים במשפחה ובעבודה, ונתן וסידר את כל הדברים במקומות הנכונים, עזר לו לדעת לעבוד עם מה שיש.

הוא מרגיש שהטיפול בתטא הילינג שם אותו במקום נוח ונכון וחיזק לו את היכולת להתנהל ב שיגרה היומיומית.

לדעתו הטיפול בתטא הילינג מפשט הבנות ומסדר דברים בחשיבה ובהרגשה ובעיקר איפשר לו להתבונן בפרופורציות בכל בעיה ולכן חושב שכדאי להכניס את הטיפול בתטא הילינג למסגרות טיפוליות ורפואיות. מתוך החוויה האישית שעבר הוא חושב שטיפול בתטא הילינג משפיע בסיוע בהתמודדות עם המחלה כחלק מתהליך של שלווה והבנה המייצרת שקט נפשי.
 

דניאל צוקרמן

בן 49 מירושלים

חלה בסרטן לימפומה מסוג הודג’קינס, הופיע במהלך 2012 ואובחן בנובמבר 2012

טופל בכימותראפיה, טיפולים תומכים, תטא הילינג, בדיקור סיני ותזונה נטורופתית.

כמעט ולא סבל מתופעות לוואי. כל טיפולי הכימו לוו בטיפולי תטא הילינג החל מטיפולי הכימו הראשונים.

דניאל משייך את אי הופעת תופעות הלוואי מהכימו לתרופות ולטיפולי התטא. כמו כן גם את העובדה שהמערכת החיסונית שלו החזיקה מעמד בצורה טובה לאורך כל התקופה חוץ מפעם אחת בה אושפז. הוא מעיד כי החוויה של טיפולי התטא חיזקה אותו פיזית, רגשית ונפשית

חושב שטיפולי התטא מאוד תרמו ואם לא היה אותם היה עובר את זה מאוד קשה. למרות שהיה אדם אופטימי לפני שחלה, המחלה הקשתה עליו והוא חושב שטיפולי התטא ללא ספק עזרו בלשמור על האופטימיות והמצב רוח שלו ועודדו אותו בכל ההתמודדות האנרגטית והרגשית והמנטאלית. התטא הילינג הקל עליו והשפיע עליו לטובה, חיזק אותו ואפשר לו התמודדות טובה עם המחלה.

חושב שהיכולת לשלב בתוך הטיפולים של הרפואה הקונבנציונלית טיפולים כמו תטא הילינג היא בעלת ערך מוסף ושיש בה יתרונות ותועלות.

יעל

בת 67 , מתגוררת ברמת גן

חלתה בסרטן ריאות עם גרורות לעצמות ולקרומי המוח (לא מעשנת)

טיפלה בהקרנות, כימו , כדורים ביולוגיים, ויטמינים ותטא הילינג.

בתחילת הטיפול הרגישה שיפור גדול. התחושה הייתה טובה אך בשלב מסוים פחתה. מרגישה שזאת מכיוון שלא הצליחה להמשיך ולהגיע.

חשה הקטנה של כאב, בזמן הטיפולים.

מעידה כי הטיפול בתטא הילינג היה לה טוב מעניין ומחזק ובעיקר שיפר את תחושתה הרגשית, נתן לה אופטימיות וחיזק אותה להמשיך בטיפולים.

מספרת כי הטיפול בתטא יצר שיפור באיכות חייה בזמן המחלה היות והיא נעשתה פעילה, נרשמה לקאנטרי, החלה לשחות, והלכה לחוגי ציור.

מרגישה שהטיפול בתטא הילינג נתן לה כוח. כמו כן במשך תקופה הרגישה שהטיפול גם נותן לה תקווה, עד שהמחלה התפרצה שוב.

הטיפול בתטא הילינג שיפר לה יחסים עם המשפחה היות והמצב רוח שלה השתפר.

לריסה אמינוב

בת 51, גרה בתל אביב.

חלתה בסרטן שחלות שהתגלה באוקטובר 2012 (לפני שנה)

טופלה בהתחלה בניתוח ואח”כ כימו, במקביל טופלה בטיפול בתטא הילינג.

חשה שהייתה הקלה בכל התופעות בזכות התטא הילינג.

מרגישה שטיפולי התטא הילינג שיפרו אצלה בהרבה את היכולת להתמודד והחזירו את האופטימיות.

הרגישה שהטיפול בתטא הילינג חיזק לה את ההבנה שדברים מגיעים לטובה ומהתת מודע. זה נתן לה המון תקווה ואנרגיה שלא הייתה. היא למדה להחליש לעצמה את העוצמות של הכאב בעזרת המדיטציה של תטא הילינג.

היא לא יודעת אם רק התטא הילינג עזר או שזה גם בזכות השילוב עם הרפואה הקונבנציונלית אבל היא מעידה כי חשה שיפור מהותי באיכות חייה. חדלה להרגיש בחילה והחלה לתפקד, לטייל ולעשות ספורט.

מרגישה שהטיפול בתטא הילינג עזר לה לשפר לה את מערכות היחסים המשמעותיות ביותר בחייה, בעיקר כי איפשר לה להבין לעומק התנהגויות שלה, לתקן ולשנות.

נטע שיין

בת 54, גרה באזור

חלתה בסרטן שד שהופיע ב: 2011 (לפני שנתיים)

טופלה בכימותרפיה ובצמחי מרפא, בדיקור ובתטא הילינג

לפני הטיפול בתטא היה לה גידול של 10 ס”מ עם פלישה לבלוטות הלימפה, והכימו הייתה אמורה להקטין אותו אך הוא נעלם לחלוטין, הייתה מעומדת לכריתה אך בסוף שימרו לה את השד. ובביופסיה נמצא נקי.

נטע מרגישה שבזכות הטיפול בתטא הילינג היא התחזקה רגשית ולא היו לה משברים נפשיים ולא דיכאון, כמו כן השמירה על האופטימיות הייתה גבוהה בזכות העבודה שעשתה עם התטא הילינג וכך גם התפקוד וההתמודדות שלה עם החולי הייתה לדעתה מאוד טובה. היא לא הזדקקה לפסיכולוג ולא לכדורים ובחרה בשליטה בכל כל האי וודאות.

הייתה לה הקלה בתופעות לוואי של הטיפולים בכימו, והיא משייכת זאת למסע הרגשית ולתובנות שחוותה בתהליך הטיפול בתטא הילינג.

נטע רואה בתהליך שעברה עם הטיפול בתטא הילינג שברגע שזה עושה משהו ברמה האישית זה עושה איזושהי רגיעה פנימית, וברגע שההתמודדות שלה כחולה טובה ורגועה אז גם התקווה יותר גדולה והסביבה מושפעת מזה.

לפני 10 שנים בעלה נפטר מסרטן וברגע שהיא הראתה את ההתמודדות שלה ואי הקריסה והיכולת כן לתפקד אז לא היה את הכאוס שהיה בעבר במשפחה והדרמה שככה בצורה הדרגתית.

הטיפול בתטא הילינג שיפר ועזר לה במערכות יחסים בעיקר בבית כי היא לא הכניסה את זה כמשבר משפחתי כמו שהיה בסרטן של בעלה, הפעם ההתמודדות המשפחתית גם הייתה טובה יותר בזכות התטא הילינג.

נטע הופתעה והתרשמה עמוקות מכל החוויה ומהכלים שקיבלה בתטא הילינג, דבר שיצר אצלה משיכה גדולה ללמוד את השיטה בעצמה ואף להרחיב בנושא, כיום היא מטפלת תטא בעצמה ולאחרונה אף הוכשרה כמורה לתטא הילינג והיא מכשירה מטפלים לטפל בשיטה.

נעה

גרה במעגן מיכאל, בת 34

חלתה בסרטן שד שהתגלה בשנת 2010 (לפני שלוש שנים)

טופלה בכימו והקרנות, טיפול ביולוגי,דיקור, פסיכולוגית ותטא הילינג

קשה לה לדעת מה הקטין את התופעות הגופניות וכיוון שעברה סוגים שונים של טיפולים וקשה לה לשייך מה בדיוק עזר אך היא מסבירה שזה שילוב של טיפול פיזי ורגשי.

החלק הרגשי היה חזק אך אי אפשר למדוד כי היו גם טיפולים קונבנציונליים.

מרגישה כי הטיפול בתטא הילינג עזר לה להיות הרבה יותר רגועה. העצים לה את תחושת ביטחון והיה מקור גדול לתמיכה.

מספרת כי בזכות טיפולי התטא הילינג איכות חייה השתפרה באופן משמעותי מכיוון שהטיפולים נתנו לה אופטימיות. התהליך הטיפולי בתטא חיזק לה את החיבור לעצמה ולמה שהיא עוברת, היא חשה את השיפור בעיקר בינה לבין עצמה, הרגישה שזה תרם לתהליכים נפשיים ורגשיים שלה עם עצמה.

מבחינת מערכות יחסים הטיפול בתטא שיפר לה גם את מערכת היחסים עם אימא שלה.

בתקופת המחלה תוך כדי כימו ותרופות ביולוגיות היא עשתה גם דיקור ואח”כ הקרנות ופגישות עם פסיכולוגית, היא הרגישה שהתטא הילינג הוא איזשהו תיווך בין הטיפול האלטרנטיבי לטיפול הקונבנציונלי ויצר חיבור בניהם. משהו בתטא הילינג בא באמצע ונתן לה שילוב ותיווך והרגיש לא לגמרי אלטרנטיבי אלא משהו שהתאים לה לרציונל הישר והטוב.


כל הזכויות שמורות לכוח הריפוי הפנימי - ענבל פוזנר.


אין להעתיק לשכפל, להפיץ להדפיס או לעשות כל שימוש ללא אישור מראש ובכתב.


תודה :)


תפריט נגישות

error: התוכן שניסית להעתיק מוגן בזכויות יוצרים