Categories
כוח הריפוי הפנימי

תודעה

אנו לחלוטין מופעלים מהלא מודע שלנו. הלא מודע- הוא הרובד הנפשי המכיל תכנים, רגשות, זיכרונות ומשאלות אותם האדם אינו מסוגל לשייך אל עצמו. 

הלא מודע הוא כוח פנימי המניע אותנו מבלי שנהיה נוכל להבחין בכך. התודעה שלנו מקליטה כל הזמן ומאחסנת ושומרת את כל מה שהיא מקליטה. שם בין היתר נמצא כל הידע של כל מה שעברנו שמענו וראינו. לרוב אנו מחזיקים בלא מודע באמונות הפוכות מהאמונות שיש לנו במודע. אנו יכולים לחיות במציאות שבה אנו מחפשים להשיג משהו בחיינו, ומתוך המודעות פועלים קשות וארוכות להשיגו אך בלא מודע יש לנו חסימה או פחד מפניו, (מבלי שנדע) ולכן לא יהיה לנו אותו בחיינו. אם אנו רוצים לדעת מה חסום אצלנו בלא מודע אנו יכולים להתבונן על המציאות שלנו המשמשת כמראה ברורה אל הלא מודע שלנו; מכאן שאם חסר לנו כסף, יש לנו אמונה חוסמת משפע או מלהרוויח כסף (או מלשמור אותו) ואותו דבר לגבי כל תחום בחיים, בריאות, אהבה, הצלחה, סיפוק, זוגיות, הצלחה ועוד ועוד.וזה תופס גם לגבי מחלות הגוף כמו גם קשיי הנפש וקשיי המציאות. הלא מודע נגיש בזיכרון התאי של הגוף וגם אם נראה לנו כי מידע זה מודחק ואינו נגיש, ניתן באמצעות בדיקת שריר להעלותו מהלא-המודע וזאת דרך טונוס השרירים. היתרונות של בדיקות שריר הם בעקיפה של מערכת האמונות, הגעה לסיבת המתח בכל נושא במהירות.

קיים חוק קוסמי לפיו הכול לטובה. כך גם ההתרחשויות בתוכנו. הלא מודע שלנו הוא המפעיל את גופינו ואיברינו, הוא ענק ורחב ומכיל בתוכו ידע נשמתי ומהותי. לכן כאשר אנו נקלעים לקושי או סבל מכל סוג בחיינו (רגשי, בריאותי או אפילו רצונות וחלומות שקשה לנו להשיג) בכל רמה, יש סיבה עמוקה מאחורי זה. אנו מקיימים את תת התודעה שלנו במציאות, ומחוללים תרחיש הבא להגן עלינו לטובתנו מתוך מקום לא מודע. כך שלמרות שיש קושי במודע, בלא מודע יש הגשמה. אנו נחשפים ללא מודע דרך שפת גוף, פליטות פה, חלומות, אומנות, הזייה ועוד, אך בדרכים אלו ניתנת לנו רק הצצה קטנה.

בטיפול דרך השיחה בשילוב עם בדיקת השריר, המדיטציות והדימיון המודרך אנו מצליחים להגיע לשורשרי האמונות שלנו ממקומות מאוד עמוקים בלא מודע, ולשנותם דרך ראייה רחבה של הקשר בין המודע והלא מודע שלנו כאחד, מכיוון שכל מה שקורה לנו, בין אם זה פיזי ובין אם זה רגשי ומחשבתי, הוא חלק מהשלם שאנו. ואם זאת המראה הברורה ביותר לתת המודע שלנו היא המציאות. אנו מייצרים את כל מה שקורה לנו במציאות, לרוב לא מתוך המודעות אלא מתוך המקומות הלא מודעים לנו. כך שאנו בעצם יוצרים את המחלות שלנו. 

בהמון מקרים התגובה הראשונית לרעיון זה היא התנגדות, "איך יכול להיות שאני יצרתי את המחלה הזאת הרי אני עושה הכול בכדי להגיע לריפוי", ובכן, המקומות שמהם אנו יוצרים את המחלות או את הקשיים בחיינו לא ברור לנו כי הוא נוצר ממקום לא מודע, אך אם נעצור וניווכח בתהליכים המניעים אותנו, כמו לדוגמא, מה קרה לנו שהמחלה הופיעה, או לאן המחלה הובילה אותנו, או מה יוצא לנו מזה/כיצד היא משרתת אותנו, אולי נקבל רמז קל למקורה.

בטיפול אנו מחפשים אמונות מגבילות על מנת להעלות אותן למודע, להתבונן עליהן, לראות מה הן מלמדות אותנו, ומדוע הן שם. כשאנו עושים זאת – החלק האוטומטי במחשבה ובפעולות שלנו כבר אינו מחובא ולא מודע, אלא העלנו אותו לאור, עשינו איתו עבודת מודעות, כך שיש לנו אפשרות מודעת ועמוקה לשנות את האמונה ולקחת איתנו את המתנות שהדרך הישנה לימדה אותנו. כך שנוכל לבחור לחיות את החיים אליהם אנו שואפים במודע. זאת בכך שאנו יוצרים סנכרון בין המודע ללא מודע בכל הנוגע להגשמות ולמימוש הרגשי, הרוחני והבריאותי שלנו.