תטא הילינג היא שיטת טיפול המבוססת על מדיטציה להרחבת התודעה וטכניקת חקירה המשתמשת בהתבוננות כנה ככלי התפתחותי. זוהי שיטה הוליסטית לטיפול בגוף ובנפש, המבוססת על ההבנה שהלא מודע שלנו מתבטא בגוף, ברגש ובמציאות שאנו חווים, שניתן לשנות מציאות פיזית בריאותית וכלכלית דרך שינוי אמונות, ושברמות העמוקות ביותר הכל לטובה. 

 

הטכניקה פותחה על ידי ויאנה סטייבל באיידהו ארה"ב, וויאנה חלתה בסרטן וריפאה את עצמה דרך התטא הילינג והצליחה למפות את צעדיה לריפוי ובנתה דרך ללמוד אותם בכך הביאה את השיטה לעולם. 

 

השם תטא הילינג נובע מהשימוש שהשיטה עושה בתדר פעילות מוחית איטי המכונה "גלי תטא". זהו תדר של גלי מוח הקיים בהרפיה עמוקה, בהיפנוזה, במצבים יצירתיים ובזמן השינה. כאשר גלי המוח מאטים מקצב פעולתם ועוברים מגלי אלפא לתדר נמוך יותר לגלי התטא, זהו זמן החלימה. בזמן הטיפול בתטא הילינג המוח עובר לשדר בתדר גלי תטא (עובדה שנבדקה והוכחה על ידי חיבור נבדקים למכשירי א.ק.ג ). לפי התטא הילינג שינוי תדר המוח לגלי תטא מייצר אצל המטפל חיבור תודעתי גבוה.

 

החוויה בעבודת התטא הילינג היא של חלימה בזמן ערות, יש שקוראים לתופעה תקשור, חיבור לאלוהים, אור אינסוף, אנרגיית המקור, הבורא, האינטליגנציה האינסופית, ואפילו תת המודע הקולקטיבי. זהו אותו חיבור שנחווה לזמן קצוב במצבי מדיטציה עמוקים מאוד. מתוך החיבור הזה מתאפשר ליצור שינוי אמיתי בבריאותינו ובאיכות חיינו.

 

מוחנו מתחבר בקלות לצדדים הלא פיזיים של המציאות שלנו דרך גל התטא. הנגישות לתת המודע גדולה בגל מוחי זה ופתוחה יותר באופן טבעי, האינטואיציה והיצירתיות מתפתחים ומשודרגים וכך גם היכולת לזהות את הגורמים המעכבים.

בעזרת גלי התטא אנו יכולים ליצור, לתכנן ואף לשנות את מציאות חיינו . דרך עבודת התטא הילינג ניתן לשנות אמונות ודפוסים אשר אינם רצויים, להבין מהם מלמדים אותנו , מדוע הם קיימים, ומתוך התבוננות לקחת את הלמידות ולהחליפם באמונות תומכות ומיטיבות. 

פילוסופיית התטא הילינג אומרת שהחלק הדומיננטי המכוון את חיינו ואת המצב הבריאותי שלנו הוא לא חיצוני אלה פנימי וברוב הגדול של המקרים גם לא מודע לנו אך יש סיבה לכול וברמה הגבוהה ביותר הכול לטובה.

 

המטרה שלנו היא להתפתח ואנו מייצרים שיעורים דרך קשיים רגשיים, גופניים ופיזיים. כאשר אנו משלימים את הלמידה אנו יכולים לשחרר את הקושי מתוך מודעות, כנות ובחירה. 

 

הטיפול בשיטה הוא ללא מגע. השיטה משלבת שיחה, חקירה, בדיקת שריר ותדר התטא.

 

מה זה תטא הילינג

תטא הילינג